IP TV

IPTV İnternet protokolü üzerinden televizyon yayını anlamına gelmektedir. Merkezi Anten sistemi den alınan yayınlar bir IPTV headendi ile istenen kanal adetine uygun olarak konfugüre edilir. Daha sonra ilgili yayınlar multi/uni cast protokolleri kullanılarak data network üzerinden herhangi bir Rf bölücü, dağıtıcı ve coaxial RF kabloya ihtiyaç duyulmadan cat kablolar ile (cat 5-6-7) TV noktalarına taşınır. Bir sonraki aşama olarak, TV noktalarındayayınların izlenebilmesi için, IP formatta olması sebebi ile IPTV STB ( set üstü cihazları) ya da özel otel TV setlerinin kurulması gerekmektedir.

IP TV sistemine sonradan yapılacak eklemeler ile sistem, iki yönlü (interactive) hale gelerek diğer hizmetlerin (VOD-Internet on TV-Otel Interactive hizmetleri) son kullanıcıya ulaşabilmesini/sunulabilmesi sağlamaktadır.

Enkare Elektronik Uydu ve Haberleşme Sistemleri Ltd. Şti., ihtiyacınız doğrultusunda anahtar teslim projelendirme ürün tedariği ve sistem entegrasyonuna kadar tüm hizmetleri ekonomik ve profesyonel çözümler üreterek sunmaktadır