ZTT Jiangsu

1990’lı yılların başında kurulan ZTT Grubu, ilk olarak fiber optik iletişim alanına girmiş olup, bugün 30 ortaklığı ve 8000’den fazla çalışanı ile hem Elektrik/Elektronik hem de iletişim alanında büyük bir yüksek teknoloji şirketler grubudur.

20 milyar USD yıllık satış geliri ve 250 milyon doları aşan ihracatı olan ZTT Grubu’nun Merkezi Şangay’dadır ve Nantong Araştırma Merkezi ve Rudong Fabrikaları bulunmaktadır. ZZT Jiangsu Zhongtian Technology Co, Ltd, 24 Ekim 2002 tarihinde Şangay Borsası’na giriş yapmıştır. Bir uluslararası yüksek teknoloji şirketi olan ZTT Grubu, Çin’de özel şirketler sıralamasında ilk 500 içinde yer almaktadır.

ZTT firmasının ana ürün gurubu olarak yaklaşık 100 farklı seri ve 1000 çeşit farklı kablodan oluşan Fiber Optik iletişim ve RF-Coaxial iletim kabloları öne çıkmaktadır.

ZZT ürünleri China Netcom, China Telekom, China Mobile, China Unicom, Çin Devlet Demi yolu İşletmelerinde, Milli Savunma tesislerinde ve çeşitli iletişim merkezlerinde kullanılmaktadır.

2012 yılında fotovoltaik güneş enerjisi sektörüne giren ZTT Grubu’nun Hindistan, Brezilya ve Özbekistan’da fabrikaları vardır ve ürünlerini dünya çapında 106 ülkeye satmaktadır.